Hudson Green Mansions

Es wurden insgesamt 29 Einträge zu 'Hudson Green Mansions' gefunden (Stand: 06.03.2012).

Sehen Sie sich die aktuell angebotenen Bücher zu 'Hudson Green Mansions' an.

Hudson, W H illustrated by E. McKnight Kauffer: Green Mansions A Romance of the Tropical Forest, , New York published by Random House , 1944
appoximately 22 x 14 cm

, 303 pages with a foreword by John Galsworthy and colour illustrations first for this publisher appoximately 22 x 14 cm Hardback , lightly bumped corners and spine, the book is in very good condition , yelllow cloth spine with green illustrated boards, gilt title to spine

[SW: Hudson, W H, Green Mansions A Romance of the Tropical Forest]

Details

Hudson, W. H. Illlustrated By Keith Henderson: Green Mansions, A Romance of the Tropical Forest, 1926 London Duckworth

Half Cloth & Boards Good/No Jacket Edition: Reprint 8vo - over 7¾" - 9¾" tall 325pp; clean, bright and tightly bound with light foxing to extremeties. Woodcut illustrations by Keitrh Henderson troughout. Bound in half green cloth spine and decorative boards.

[SW: GREEN_MANSIONS_HUDSON]

Details

Hudson, W.H. Illustrated by Wilson, Edward A. Green Mansions. A Romance Of The Tropical Forest. Limited Editions Club.

Hudson, W.H. GREEN MANSIONS. A ROMANCE OF THE TROPICAL FOREST. With an Introduction by Wm. Beebe and Illustrations by Edward A. Wilson. New York, Limited Editions Club, 1935. One of 1,500 numbered copies, signed by the artist. Quarter buckram and decorated paper. Uncut. Very good condition. LEC BIBLIOGRAPHY 63.

[SW: LIMITED EDITION LITERATURE SIGNED]

Details

HUDSON, W.H. Ver weg en lang geleden.

Amsterdam - Antwerpen, Uitgeverij Atlas, 1998. Linnen. Met stofomslag. Gebonden. 8vo. 268 pp. (Mooi exemplaar. Naam op schublad). Hij schrijft zoals gras groeit, schreef Joseph Conrad ooit over W.H. Hudson (1841-1922), die in de eerste decennia van deze eeuw een van de populairste Engelse schrijvers was. Hudson werd in Argentinie geboren, waar hij na een gelukkige jeugd jarenlang over de pampa's zwierf. Toen hij in 1874 naar Engeland kwam werd hij een van de voorvechters van de vogelbescherming en leefde hij van het schrijven van romans ( Green Mansions werd nog in de jaren 50 verfilmd met Audrey Hepburn in de hoofdrol) en boeken over natuur. In Ver weg en lang geleden, beschrijft hij zijn ongebonden jeugd in Argentinie. Het is een van de hoogtepunten in de 20e eeuwse autobiografische literatuur. NBD|Biblion recensie: Hudson (1841-1922) was begin deze eeuw een van de populairste Britse schrijvers; zijn 'Green mansions' werd verfilmd met Audrey Hepburn. In deze autobiografie over zijn jeugd in Argentinie, die Hudson een paar jaar voor zijn dood publiceerde, wordt de lezer deelgenoot gemaakt van zijn nostalgie naar het vrije leven en het directe contact met de natuur. Hudson, zoon van Britse immigranten, bracht zijn jeugd door op de Argentijnse 'pampas' en werd al snel gefascineerd door de natuur, en vooral de vogels, om hem heen. In 1874 - op 33-jarige leeftijd - vestigde hij zich weer in Engeland, dat hij altijd als zijn vaderland bleef beschouwen, maar zijn hart liet hij achter op de pampas. Bijna al zijn boeken gaan over die tijd of refereren eraan. Hudson's kracht is zijn oog voor detail en zijn onverzadigbare nieuwsgierigheid naar 'het leven'. Een mooie uitgave, jammer alleen dat een inleiding tot schrijver en boek ontbreekt. Hudson is niet erg bekend meer en enige achtergrondinformatie zou de toegankelijkheid kunnen vergroten. (Biblion recensie, G.A. Ribbink.) (booknr: 38743)

[SW: letterkunde\literature autobiografie\autobiography\Argentinie]

Details